eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pracownie artystyczne w mieście zapraszają chętnych

W Gryfińskim Domu Kultury i świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy działa kilkadziesiąt pracowni i zespołów artystycznych. Większość z nich, tych dla dzieci i młodzieży, rozpocznie działalność w nowym roku szkolnym między 11 a 16 września

- Śladem ubiegłych lat zdecydowaliśmy się zaprosić wszystkich chętnych na pierwsze spotkania naszych grup i pracowni artystycznych w ciągu jednego tygodnia - informuje Maria Zalewska, dyrektor placówki. – To znacznie ułatwi podjęcie decyzji, w której z dziedzin sztuki lub z którym instruktorem dzieci i młodzież będą chciały współpracować w ciągu rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego. To dobry czas na wybór, bo zajęcia w szkołach będą nabierały rozpędu - dodaje.

W realizacji artystycznych planów na pewno pomogą organizowane latem warsztaty z cyklu „Twórcze wakacje”. W czasie letniego wypoczynku większość instruktorów Gryfińskiego Domu Kultury pracowała z chętnymi w ramach cyklu bezpłatnych pięciodniowych warsztatów z różnych dziedzin sztuki.

- W miarę możliwości kadrowych staramy się rozszerzyć także wachlarz propozycji dla dorosłych. Proponujmy im udział w zajęciach teatralnych, plastycznych oraz folklorystycznych. Dodatkowo nasi instruktorzy od kilku lat prowadzą zajęcia dla studentów Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dodaje M. Zalewska.

Pierwsze spotkania z instruktorami wszystkich pracowni i zespołów artystycznych działających przy Gryfińskim Domu Kultury i świetlicach wiejskich odbędą się w drugim tygodniu nowego roku szkolnego. Informacje o terminie, godzinie i miejscu znajdują się tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu