eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Przy wspólnej zabawie pomagali Amelce [GALERIA]

Autor: dost.

W sobotę 9 czerwca z okazji Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie odbył się integracyjny rodzinny festyn sportowo – rekreacyjny pt.”Rodzina na medal”

Organizatorzy przygotowali całą gamę atrakcji dla dzieci oraz rodziców, dziadków i babć. Nad całością czuwała dyrektor szkoły p. Beata Wójcik, która uroczyście otworzyła imprezę o godzinie 10.00. Główną atrakcją tego dnia były rodzinne konkurencje sportowe prowadzone przez p. M.Jacyk i p. A.Chatłasa, takie jak: „ latający ziemniak”, „z kubka do kubka”, „narty” oraz „ringo”, podczas których dzieci wraz z opiekunami walczyli o puchary i medale ufundowane przez Radę Rodziców. Ale to nie koniec niespodzianek. Pani A.Czajkowska i p. K. Tyła malowały twarze. Ponadto dzieci bawiły się na trampolinie, w basenie z kulkami, mogły uczestniczyć w loterii fantowej, a także prezentować swoje artystyczne talenty. Swój prywatny sprzęt rekreacyjno - sportowy użyczył p. A. Kotowski. Dzieci miały szansę sprawdzić swoją celność i szybkość w rzutach do kosza. W przerwach pomiędzy atrakcjami wszyscy mogli degustować pyszne ciasta, przeróżne wypieki przygotowane przez rodziców, grochówkę, hamburgery, watę cukrową, popcorn. Nad częścią artystyczną i występem zespołu wokalnego „Dziewczyny Grażyny” oraz nad nagłośnieniem czuwała p. G. Zajkowska oraz p. R. Jonasik, który z klasą VI i VII zaprezentował wspaniałe komediowe przedstawienie ku radości wszystkich obserwujących. Uczniowie tańczący breakdance zademonstrowali piękny układ taneczny. Malowanie domków sprawiło ogromną przyjemność i frajdę wszystkim klasom oraz rodzicom uczniów. Ważnym wydarzeniem tego dnia była akcja charytatywna „ Licytujemy dla Amelki”, którą przygotowały panie B. Felicka i J. Romanowicz. Swoje wsparcie w licytacji okazał także p. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz  radny Zenon Trzepacz. Całość prowadzili p. B.Wójcik, p. A.Chatłas oraz A.Kubiak. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu rodziców, przyjaciół szkoły, darczyńców i sponsorów udało się zebrać imponującą kwotę, która zostanie przekazana przez dyrektor szkoły p. Beatę Wójcik na ręce mamy.

- Z tego miejsca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania rodzicom, obsłudze szkoły, nauczycielom i instytucjom, a także wszystkim osobom zaangażowanym, które przyczyniły się do udanej organizacji imprezy. Bez Was nie dalibyśmy rady! Uśmiech dziecka bezcenny – informuje Magdalena Jacyk z SP w Radziszewie.

 

dost.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu