eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Psy ze Szczawna znalazły nowy dom. Były właściciel poszukiwany!

Na zdjęciu
Na zdjęciu "dzikie" psy z nowym właścicielem MiłoszemAutor: Dorota Nowak

Przez miesiąc psy błąkające się nieopodal miejscowości Szczawno (przy Bartkowie) były na językach wielu z mieszkańców naszego regionu. Zwierzęta stroniły od ludzi, warczały, gdy się do nich za blisko podeszło, przy próbie kontaktu uciekały w las. Wystraszone, nieporadne, nie mogły odnaleźć się w sytuacji, w której się znalazły. Mogło się wydawać, że zdziczeją w oczekiwaniu na właściciela, który wyrzucił je z samochodu i zostawił wśród dzikiej zwierzyny na pewną śmierć. Gdzie teraz są porzucone zwierzęta?

Według zdobytych informacji psy zostały wyrzucone z samochodu na początku października, w nocy między 2.00 a 4.00 rano w miejscowości Szczawno. Wystraszone, niemogące odnaleźć się w sytuacji stroniły od ludzi, nocami szczekały. Nie zawsze było je widać, biegały po okolicy, na noc wracając zawsze w jedno miejsce, gdzie zostawił je właściciel. Widać było, że nie traciły nadziei, choć do ludzi widocznie miały żal.

Bezsilne okazały się gryfińskie służby. Zwierzeta przez około miesiąc żyły w Szczawnie i pobliskim lesie. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych które na naszym terenie zajmuje się wyłapywaniem psów nie poradziła sobie z ich złapaniem. Choć może to wszystkich zdziwić psy uzyskały pomoc dopiero od dwójki młodych gryfinianów, którzy walczyli o każdy ich dzień. Pamela zorganizowała całą akcję, a zaangażowany w to Miłosz dał im nowy kochający dom i sam złapał psy późnynym wieczorem w strugach deszczu. Samo oswojanie psów zajęło Miłoszowi około dwóch tygodni. W każde wolnej chwili przywoził psiakom jedzenie. Choć bezpieczeństwu czworonogów juz nic nie zagraża jego nowy właściciel w dalszym ciągu szuka człowieka który zgotawał im taki los. Za wskazanie sprawcy przewidziana jest nagroda!

Jeżlei poznają państwo psy ze zdjęć i wiedzą kto był ich poprzednim właścicielem, bądź z w jakim mieście czy wiosce mieszkały, zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Wzruszająca historia o tym jak udało się gryfinianom oswoić pozornie dzikie psy i zapewnić im dom w obecnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.