eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dobrze się stało [FELIETON]

Nasz dziennikarz także podsumował rundę w wykonaniu Energetyka. Jego zdaniem A-klasa jest optymalnym miejscem dla klubu z Gryfina

Informacja o tym wywołała przed sezonem u piłkarzy wściekłość. W pierwszym odruchu, solidarnie ogłosili oni zakończenie gry w Energetyku. Chociaż zapewniali, że ich zapowiedzi zostaną spełnione, ostatecznie jedynie Sebastian Szych zdecydował się na taki ruch, wykazując się konsekwencją. Pozostali gracze uznali, że szkoda porzucać klub, w którym spędzili całe piłkarskie życie. Klub, którego w stanie obrzydzić im nie jest nawet Marek Hipsz i szereg jego działań.

A-klasa miała być dla gryfińskiego klubu ucieleśnieniem jego upadku. Na naszych łamach pojawiły się głosy środowiska, które nie pozostawiały wątpliwości, że rezygnacja z gry w klasie okręgowej jest skandalem.

- To policzek dla klubu z tradycjami – mówili kolejni piłkarze, trenerzy i działacze.

W głównym rozrachunku decyzja Hipsza o przystąpieniu do A-klasy okazała się… słuszna. Każdy, kto oglądał jesienią poczynania naszego zespołu i orientuje się w meandrach „wyższych lig” ma świadomość, że Energetyk nie pasuje nawet do klasy okręgowej. Nie mam tu na myśli sfery organizacyjno-finansowej (wszak klub dostał w poprzednim roku 210 tysięcy złotych, podczas gdy 4-ligowe Morzycko dysponowało budżetem w wysokości 80 tys. zł…). Dzisiejszy Energetyk nie dałby sobie rady w okręgówce.

Podopieczni trenera Marcina Łapińskiego pokazali to szczególnie w drugiej części rundy, gdy przegrali z każdym „mocniejszym” przeciwnikiem. Skoro nie sprostali Inie Ińsko, Czciborowi Cedynia i Orkanowi Suchań, jak wyglądałyby ich szanse w potyczce choćby z Flotą Świnoujście, Odrą Chojna, Ogniwem Babinek, czy nieoczekiwanym wiceliderem, Iskrą Golczewo? Cebulski, Łazarz i Prawucki przejechaliby się po dawnych kolegach. Tak samo jak Krzysztof Sobieszczuk i jego Iskierka Szczecin.

 

Cały felieton znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu