eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rafał Kaliciak opowiada o przyszłości Energetyka

Autor: Energetyk Gryfino

Powrót rozgrywek A-klasy jest coraz bliższy. Z tej okazji Gazeta Gryfińska przeprowadziła wywiad z Rafałem Kaliciakiem, trenerem rezerw Energetyka Gryfino

Został pan już naznaczony na trenera pierwszego zespołu, który w sierpniu przystąpi do Wojewódzkiej Okręgówki?

Rafał Kaliciak: Muszę przyznać, że pojawiły się takie sugestie. Nie wyraziłem jeszcze zdania na ten temat i nie chciałbym jeszcze o tym mówić. Zostało jeszcze dużo czasu, cała runda. Mam swój zespół i cel na najbliższe tygodnie.

 

Nie da się jednak mówić o pana zespole bez nawiązania do ogólnej sytuacji. W praktyce staliście się pierwszą drużyną Energetyka.

- To czy pierwszą, czy drugą pokaże czas. Najbliższa runda pokaże, którzy zawodnicy trafią do okręgówki, a dla których będzie to za wysoki poziom. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja w nowym sezonie. Dużo zależy od gminy i tego jakim budżetem będziemy dysponować.

 

Nawiązuje pan zapewne do planów działaczy. Wiceprezes Kosmalski mówił o chęci utrzymania dwóch zespołów. To realne założenie?

- Jeśli chcemy mieć pierwszy zespół i rezerwy, to potrzebujemy zawodników. To kluczowa kwestia, od której nie ma żadnych odstępstw. Albo uda nam się zgarnąć czterdzieści osób i wystawić dwa zespoły w dwóch ligach, albo damy sobie spokój i zachowamy jedną drużynę.

 

Wówczas pana podopieczni wywalczyliby nie jeden, lecz dwa awanse. Trafiliby do obecnej Wojewódzkiej Okręgówki.

- Wtedy nie pozostanie nic innego niż wzmocnienie składu. Nie chcę składać tutaj żadnych deklaracji, że będę dzwonił do zawodników i namawiał do gry w Energetyku, bo tak jak mówiłem, nie czas na to. Jeśli sprawy finansowe się ułożą po naszej myśli, to razem z zarządem podejmiemy rozmowy o wzmocnieniu składu.

 

Pełna rozmowa znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu