eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Raport przedligowy: O co walczyć będą Błękit, Odrzanka, Ogniwo i Czarni?

Niedługo wraca liga. Gazeta Gryfińska postanowiła sprawdzić co słychać u naszych zespołów z Wojewódzkiej i Regionalnych Okręgówek

Świetne szóste miejsce Ogniwa Babinek po jesieni sprawiło, iż dokonał on jedynie korekt w składzie. Do drużyny dołączył bramkostrzelny Andrzej Szot z Orła Trzcińsko Zdrój i Kamil Stelmasik z Błękitu Pniewo.

- Czy trafią do pierwszego składu? Zobaczymy. Zadecyduje forma na ostatnich treningach – zdradza Gnap. Już same te słowa mogą świadczyć o sporym komforcie 32-letniego szkoleniowca, który w odróżnieniu od innych ekip z regionu, nie będzie musiał martwić się o zebranie pełnej jedenastki. Nie dziwi więc jego wypowiedź o celach na rundę wiosenną.

- Mamy potencjał, by utrzymać się w piątej lidze. Sądzę, że zagramy o wyższe założenia. Celuję w miejsca 1-5. Wiem jednak, że musimy być uważni – mówi Gnap, nawiązując do „ataku z dołu”.

- Energetyk trochę uatrakcyjnił ligę, bo jego zawodnicy trafili do Golczewa. Mamy szóste miejsce, ale trzy porażki sprawią, że spadniemy na czternaste. To będą trudne tygodnie – podsumowuje.

Nie mniej wymagający okres, z tych samych powodów czeka Błękit Pniewo, którego wzmocnienia poczynione przez Iskrę Golczewo i Wichra Brojce uderzają bezpośrednio.

- Walczymy z tymi zespołami o utrzymanie i bacznie obserwujemy ich ruchy – przyznaje trener Marcin Pietraszewski. To samo tyczy się Mierzynianki Mierzyn, której groziło nawet wycofanie z rozgrywek. Ostatecznie jednak drużyna przystąpiła do Pucharu Polski i przegrała z Hutnikiem Szczecin zaledwie 0:1. Wszystko to jednak wydaje się nieważne.

- Nie ukrywam, że za nami kolejny burzliwy okres, bo mamy nowy zarząd, było trochę problemów z przygotowaniami, ale teraz sytuacja się wyklarowała. Ilościowo prezentujemy się super i nie jesteśmy bez szans na utrzymanie – zapowiada trener.

 

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu