eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Recytatorzy poszukiwani

Laureaci i jurorzy ubiegłorocznych powiatowych eliminacji konkursów recytatorskich w Gryfinie
Laureaci i jurorzy ubiegłorocznych powiatowych eliminacji konkursów recytatorskich w GryfinieAutor: Gryfiński Dom Kultury

Luty każdego roku to czas konkursów recytatorskich organizowanych przez Gryfiński Dom Kultury. W naszym mieście odbędzie się kilka jego edycji

Mały Konkurs Recytatorski prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów, które rozpoczynają się w szkołach na szczeblu podstawowym  lub placówkach kulturalnych, a kończą na etapie wojewódzkim. Każda z placówek oświatowych lub kulturalnych może zgłosić troje uczestników do eliminacji gminnych wspomnianego konkursu. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie karty zgłoszenia każdego uczestnika. Eliminacje miejsko-gminne odbędą się w Pałacyku pod Lwami we wtorek 20 lutego o godz. 15.00. Kolejnym etapem tego konkursu są eliminacje powiatowe, które zostaną rozegrane w tym samym miejscu w sobotę 24 lutego o godz. 10.00, a wezmą w nich udział laureaci wcześniejszego konkursu.

Z kolei Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora to propozycja dla uczniów szkół średnich oraz dorosłych. Eliminacje powiatowe jego 63. edycji odbędą się także 24 lutego.

Na zgłoszenia uczestników obu konkursów placówka czeka do 16 lutego. Należy je przesłać  na adres: Gryfiński Dom Kultury, ul. Chrobrego 48. Informacji w sprawie eliminacji udziela Dorota Krutelewicz-Sobieralska pod numerem telefonu:  91 416 29 50. Po więcej szczegółów, w tym regulamin i kartę zgłoszenia odsyłam na stronę internetową: www.gdk.com.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu