eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rok Kobiet Pomorza Zachodniego

Autor: dost.

W dniu święta kobiet poznaliśmy szczegóły cyklu wydarzeń w ramach Roku Kobiet Pomorza Zachodniego organizowanego przez Marszałka Województwa

 – W tym roku mamy nie tylko 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych. Polki były liderkami ruchów emancypacyjnych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Sto lat temu Polki jako jedne z pierwszych w Europie otrzymały prawa wyborcze. Z tej okazji odbędą się wydarzenia organizowane przez Marszałka Województwa pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. Ich celem jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej oraz przybliżenie tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się rola kobiet, ze szczególnym naciskiem na ich współczesne publiczne i społeczne zaangażowanie. W programie Roku Kobiet zaplanowano projekcje filmów w ramach Kina Kobiet w szczecińskim Pionierze oraz plebiscyt „Kobiety Roku Pomorza Zachodniego”.

 

- Tylko pięć krajów skandynawskich zdecydowało się na przyznanie pełni praw wyborczych kobietom wcześniej, niż Polska. Organizując naszą akcję chcemy, aby jubileusz nadania pełni praw polskim kobietom zaistniał w szerszej świadomości. Zamierzamy dotrzeć do 100 aktywnych kobiet i pokazać ich działalność w najróżniejszych dziedzinach – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Więcej w linku: http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/artykuly/rok-kobiet-pomorza-zachodniego

 

(red./Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Biuro Prasowe)

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu