eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Rozdają lemoniadę, bo zbawienie z łaski również jest za darmo

Na upał najlepsza jest lemoniada, zwłaszcza ta darmowa
Na upał najlepsza jest lemoniada, zwłaszcza ta darmowaAutor: Kamil Miler

W tym tygodniu Kościół Zielonoświątkowy w Gryfinie gości młode osoby z Generacji+. Organizacji wspierającej mniejsze zbory, jak choćby ten gryfiński. Na czym polega ich akcja? Rozdają lemoniadę, upominki dla dzieci, a także pomagają we wszelakich pracach gryfinianom. Wszystko społecznie, bo jak mówią „zbawienie z łaski również jest za darmo”

Tuż pod urzędem miasta i gminy dwie dziewczyny rozdawały wczoraj lemoniadę.

- Ale to nie jedyna grupa. Dalej w parku jest druga grupa stojąca przed tablicą, na której wszyscy możemy wpisać to, za co możemy podziękować Bogu, a trzecia grupa chodzi po mieście pomagając ludziom w różnych pracach: myją okna w sklepach, komuś zrobią zakupy, innym posprzątają w domu, wykonując przeróżne przysługi. Wszędzie w tych miejscach rozmawiają o panu Bogu, o biblii, zbawieniu – mówi Zenon Wołek, pastor kościoła zielonoświątkowców w Gryfinie.

W akcji udział bierze sześć młodych osób. Trzy są z Gryfina, a trzy przyjechały z różnych zakątków Polski. Dlaczego robią to za darmo?

- Pomagamy ludziom, bo zbawienie z łaski również jest za darmo. Miłość pana Boga jest również darmowa – mówiły dziewczęta rozdające lemoniadę.

Akcja potrwa do soboty.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu