eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ruszyły zapisy na 11. Włóczykij Trip Extreme

Autor: wloczykij.com

W ramach 12. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się tradycyjny ekstremalny nocny rajd na orientację. Wspominamy o nim już dzisiaj, bo to kolejna wydarzenie festiwalu, o którym trzeba pomyśleć znacznie wcześniej, aby wziąć w nim udział

Włóczykij Trip Extreme 2018 zostanie rozegrany na dwóch trasach, tym razem o długości 50 i 25 kilometrów. Uczestnicy obu wystartują w sobotę 3 marca, a ich zadaniem będzie pokonanie całej trasy pieszo i odnalezienie w limitach czasowych 13 i 8 godzin jak największej liczby punktów kontrolnych.

- Tego roku mamy wyjątkową nowość, a mianowicie nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodników na obu dystansach. Na trasie 50-kilometrowej nagrody wyniosą 1000 zł (1 miejsce), 500 zł (2 miejsce) i 300 zł (3 miejsce), a na dystansie 25 km odpowiednio 800, 300 i 200 zł - informuje Przemysław Lewandowski, „mózg” Włóczykija. - Do autobusu (tak, tak… po raz kolejny wyjedziemy na metę poza Gryfino) będzie można zabrać nie tylko rybki oraz chomika, ale i papużkę - dodaje z właściwym dla siebie poczuciem humoru.

Dlaczego o rajdzie wspominamy już teraz? Otóż zapisy chętnych uczestników rozpoczęły się 8 stycznia i planowo odbywać się będą do początku marca. W poprzednich latach lista uczestników była jednak zamykana znacznie wcześniej z powodu wielkiego zainteresowania przedsięwzięciem.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin rajdu można już odnaleźć TUTAJ

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu