eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Sendyk z najlepszym wynikiem w historii Polski!

Podczas mistrzostw Pacific-12 wychowanek Marlina Gryfino zdobył cztery złote medale, pomagając swojej uczelni wywalczyć tytuł najlepszej drużyny konfederacji

Paweł Sendyk jest studentem trzeciego roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Poza nauką na jednej z najlepszych uczelni na świecie, 22-latek trenuje w uczelnianej drużynie pływackiej pod okiem Dave'a Durdena.

Jak pokazały mistrzostwa PAC-12, robi regularne postępy i świetnie się rozwija. Na swoim koronnym dystansie – 50 jardach stylem dowolnym – rozpoczął od wygranych eliminacji z czasem 19.09 sek. Jeszcze lepiej wypadł w finale, gdzie wygrał z wynikiem 18,83 sek, wyprzedzając drugiego na mecie Ryana Hoffera o 29 setnych sekundy.

Tym samym poprawił najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach!

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.