eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Solidarność zaprasza na msze

Autor: dost.

MOZ NSZZ „Solidarność” przy PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie zaprasza na msze św. z udziałem obrazu Matki Bożej Solidarności i Krzyża Nowohuckiego

- Jak co roku, w trzecią niedzielę września 2018r., odbędzie się XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej w Częstochowie. Po raz pierwszy zorganizował ją w 1983 r. bł. ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan i obecnie patron NSZZ „Solidarność” - dla robotników Huty „Warszawa”. Rok później, na Jasną Górę przybyli pielgrzymi z różnych regionów Polski, którzy podczas uroczystej mszy św. modlili się o dobrą i godną pracę oraz o właściwe traktowanie pracowników. Tradycją jest już, że co roku inny Zarząd Regionu naszego związku jest głównym organizatorem tych uroczystości. W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, zaszczyt ten przypadł naszemu Zachodniopomorskiemu Regionowi NSZZ  „Solidarność”, a mottem przewodnim tej pielgrzymki jest „My chcemy Boga”. Zwyczajem jest też przejęcie przez region organizujący doroczną pielgrzymkę obrazu Matki Bożej Solidarności i Krzyża Nowohuckiego, które odwiedzają poszczególne parafie, a ludzie pracy wraz z rodzinami uczestniczą w mszach w intencji swoich środowisk pracy – informuje Anna Grudzińska, przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność przy PGE GiEK SA O/ZEDO w Nowym Czarnowie.

 

MOZ NSZZ „Solidarność” przy PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie włącza się do tej peregrynacji i zaprasza do poniższych parafii na msze św. z udziałem tego Obrazu i Krzyża, które odbędą się:

10 III 2018r. sobota Gryfino - Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny Górny Taras godz.18.00. Znaki te będą przebywać tu do 17 III 2018 r.        

17 III 2018r.  sobota Gryfino - Parafia pw.  Narodzenia NMP godz.18.00 ul. Kościelna/pl. Barnima. Znaki te będą przebywać tu do 21 III 2018 r.

21 III 2018r.  środa Pniewo - Parafia pw. św. Ojca Pio godz. 17.00. Znaki te będą przebywać tu do 27 III 2018 r.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu