eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Spektakl w grudniu, bilety w czwartek

Spektakl „Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa” Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu Kultury cieszy się ogromnym powodzeniem. Bilety na listopadowy spektakl rozeszły się błyskawicznie, więc zespół szybko przygotował kolejny termin

Po raz szósty z „Epopeją...” grupa wystąpi w niedzielę 10 grudnia o godz. 18. Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek aktorzy przekażą gryfińskiemu kołu nr 1 Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST, które powstało z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic we wrześniu 2015 r. Obecnie stowarzyszenie ma pod swoją opieką 27 osób w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotkniętymi autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym.

- Jako rodzicom, zależy nam na aktywnym uczestnictwie naszych córek i synów w życiu społecznym. Nasze działania mają na celu stworzenie do tego warunków i możliwości. Chcemy także zapewnić im konieczną rehabilitację i edukację" - mówią rodzice z MOST-u.

Popołudniowe spotkania podopiecznych stowarzyszenia odbywają się na terenie Dziennego Domu Senior-Wigor w Gryfinie od poniedziałku do soboty w godz. 17.00-19.00. MOST organizuje zajęcia ruchowe i rehabilitacyjne pod nadzorem wykwalifikowanej kadry. Ważnym elementem są także indywidualne zajęcia z logopedą. Poza rehabilitacją podopieczni  koła angażowani są również w różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu budowanie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Organizowane są również wspólne wyjścia, podczas których wychowankowie poznają ciekawe miejsca i zdobywają umiejętności społeczne w gronie bliskich sobie osób. Jest to także okazja dla nas rodziców, aby wzajemnie dostarczać sobie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami życia z niepełnosprawnym dzieckiem.

Stowarzyszeniu potrzebne jest również konkretne wsparcie finansowe. Swoją cegiełkę do tej pomocy dołoży Gliptykos. Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą od czwartku 16 listopada w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w godz. 8.00-17.00; rezerwacja telefoniczna (odbiór biletów następnego dnia) pod numerem tel. 91 416 25 20.

Spektaklowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz prac wykonanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu