eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Starsze osoby uwięzione były w domach. Mieszkańcy mają dość awarii wind

Mieszkańcy wieżowca przy ul. Słowiańskiej 4 w Gryfinie mają dość problemów związanych z powtarzającymi się awariami wind w ich budynku
Mieszkańcy wieżowca przy ul. Słowiańskiej 4 w Gryfinie mają dość problemów związanych z powtarzającymi się awariami wind w ich budynkuAutor: Tomasz Obacz

Ostatnie problemy z windami w wieżowcu przy ul. Słowiańskiej 4 w Gryfinie przelały czarę goryczy jego mieszkańców. Żądają oni natychmiastowej reakcji spółdzielni mieszkaniowej względem firmy, obsługującej dźwigi. Podczas kilkudniowej awarii obydwu wind, część starszych osób nie wychodziła w ogóle z domu

Jakiś czas temu pisaliśmy o awarii dwóch wind w wieżowcu przy ul. Słowiańskiej 4 w Gryfinie. Pierwsza z nich zepsuła się w czwartek 31 sierpnia, gdy znajdowały się w niej trzy osoby. Uwięzieni mieszkańcy poinformowali o tym firmę odpowiedzialną za ich naprawę. Czekali kilkadziesiąt minut, ale nikt nie przyjechał na miejsce.

- Zrobiło się już tak duszno, że powoli zaczynało nam brakować powietrza – relacjonował nam wtedy jeden z uwięzionych mężczyzn.

Z tego względu wezwali również straż pożarną. Strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu otworzyli drzwi od windy i wydostali ich na klatkę schodową. Od tego momentu mieszkańcy mieli do dyspozycji tylko jedną windę. Niestety, na drugi dzień ona również się zepsuła. Aż do poniedziałkowego popołudnia mieszkańcy wieżowca mogli korzystać jedynie ze schodów. Ta sytuacja przelała czarę goryczy wśród lokatorów budynku.

- To nie był pierwszy raz, gdy obydwie widny nie działały. Tydzień wcześniej było to samo! Coraz częściej dochodzi do ich awarii – mówi jeden z mieszkańców wieżowca.

Wtórują mu również pozostali lokatorzy z którymi spotkaliśmy się w poprzednim tygodniu. Jak mówią, dzieje się tak coraz częściej, a firma odpowiedzialna za ich naprawę bagatelizuje ich zgłoszenia.

W budynku mieszka wiele starszych osób. Część z nich w czasie, gdy obydwie windy były niesprawne, w ogóle nie wychodziła z domu.

- A niech tak pogotowie dostanie wezwanie do kogoś z ostatnich pięter. Zanim ratownicy dojdą na 10 piętro, to lekarza trzeba będzie reanimować – mówi jeden z mieszkańców. – A jak będzie konieczność kogoś znieść i przetransportować do szpitala? Ratownicy sobie po prostu nie poradzą – dodaje.

Mieszkańcy twierdzą, że problemy nasiliły się w ostatnim czasie.

 

Więcej na ten temat, wraz ze stanowiskiem Spółdzielni Mieszkaniowej, w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu