eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Stok nie jest dla bałwanów - konkurs plastyczny dla dzieci

Autor: www.freepik.com

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” została przygotowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W jej ramach ogłoszono konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów

Poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznych działań pn. "Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Bezpośrednimi adresatami tegorocznych działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Na potrzeby projektu opracowano materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji ogłoszono także konkurs plastyczny realizowany pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Akcja została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Partnerami akcjii są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

 

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu