eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Świetny rok Hermesa Gryfino

Za lekkoatletami, trenerami i działaczami Hermesa Gryfino rewelacyjnych dziesięć miesięcy, w czasie których zdobyli osiem medali Mistrzostw Polski! To najlepsze osiągnięcie w 58-letniej historii klubu!

Chociaż już na początku roku pojawiały się bardzo dobre prognozy, trenerzy Hermesa nie mogli spodziewać się, że będą mieć do czynienia z najlepszym występem w całej historii.

- Tak trzeba bowiem stawiać sprawy. Jeszcze nigdy nie zakończyliśmy sezonu z ośmioma medalami Mistrzostw Polski. Nawet nie zbliżyliśmy się do takiego osiągnięcia – komentuje trener Jan Podleśny, który miał jednak prawo przewidywać taki obrót spraw.

Osiem krążków dla Hermesa wywalczyła piątka zawodników: Agata Piekarz, Ola Kwiecień, Weronika Stefaniuk, Marcelina Osińska i Paweł Gadomski. Czwórka z tego grona jechała na mistrzostwa z roli faworytów do podium.

- Pewna była Stefaniuk, Piekarz i Kwiecień, ale zdobyły po dwa medale, na stadionie i hali. Byłem też przekonany o medalu dla Osińskiej i wierzyłem w Gadomskiego. Spełniły się niemal wszystkie nasze ambicje. Szkoda tylko Pawła Pankratowa, który legitymował się najlepszym wynikiem w kraju na 5000 metrów wśród młodzieżowców, ale znów wyeliminowała go kontuzja – podsumowuje Podleśny, dodając, że Hermesowi Gryfino trafiła się niezwykle utalentowana grupa zawodników z roczników 2000-2002 i to nie tylko w skali lokalnej. Agata Piekarz i Ola Kwiecień otrzymały bowiem w poprzednim tygodniu powołanie do kadry Polski swojego rocznika!

 

Więcej w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu