Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Szachy. Szymon Soszka na sto procent

- Tegoroczne XXI Grand Prix Gryfina w szachach nabiera tempa. Z lekkim falstartem, po styczniowych smutnych wydarzeniach, młodzi szachiści rozegrali w sobotę 9 marca,  drugi turniej eliminacyjny. Przy szachownicach zasiadło 33 zawodników. Ponieważ stawiła się cała czołówka, rozgrywki były zacięte w każdej z 7 rund, na wszystkich 16 szachownicach - czytamy w relacji Krzysztofa Rudnickiego, którą prezentujemy poniżej

Najlepszy w sobotnim turnieju okazał się reprezentant Gryfina Szymon Soszka, który nie przegrał żadnej partii i z kompletem 7,0p. bezapelacyjnie zwyciężył. Miejsce na podium wywalczyli także bracia Miłosz i Maksymilian Bury ze Szczecina obaj po 5,5p. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Kuryło przed Hanną Tokarek obie po 5,0p. 

Bardzo ciekawie zaczyna wyglądać klasyfikacja generalna Grand Prix. Po dwóch turniejach na liście sklasyfikowano już 48 zawodników a wśród nich 12 dziewcząt. Prowadzi Szymon Soszka 13,0p., drugi jest Miłosz Bury 12,0p. a trzecia Hanna Tokarek 10,5p. Wielki ścisk i małe różnice punktowe na dalszych miejscach, zapowiadają wiele emocji do samego końca rozgrywek eliminacyjnych.

Warto też wspomnieć o pewnej ciekawostce, która ma miejsce podczas gryfińskich rozgrywek. Młodsi szachiści, oraz ci mniej doświadczeni, z wielką uwagą i coraz częściej obserwują pojedynki swoich starszych kolegów na najwyższych stołach. Wprawdzie przepisy nie pozwalają na bezpośrednią ingerencję w partię turniejową, jednak wielu z kibiców stara się w nich uczestniczyć na swój sposób. Emocjonalne reakcje, ciche dyskretne komentarze czy prognozowanie ruchów to niezła metoda na poprawę swoich umiejętności szachowych.                                                     
Następny turniej Grand Prix w sobotę 16 marca.
 
 
WYNIKI:
1. Soszka Szymon Gryfino 7,0p.
2. Bury Miłosz Szczecin 5,5p.
3. Bury Maksymilian Szczecin 5,5p.
4. Kuryło Martyna Gryfino 5,0p.
5. Tokarek Hanna Pniewo 5,0p.
6. Nędzarek Bartosz Gryfino 5,0p.
7. Tokarek Franciszek Pniewo 5,0p.
8. Ragan Szymon Goleniów 4,5p.
9. Hermanowicz Jakub Choszczno 4,0p.
10. Gągoliński Przemysław Gryfino 4,0p.   
       
 
Klasyfikacja po II turniejach
1. Soszka Szymon Gryfino 13,0p.
2. Bury Miłosz Szczecin 12,0p.
3. Tokarek Hanna Pniewo 10,5p.
4. Tokarek Franciszek Pniewo 10,0p.
5. Kuryło Martyna Gryfino 9,5p.
6. Bury Maksymilian Szczecin 9,5p.
7. Nędzarek Bartosz Gryfino 9,0p.
8. Hermanowicz Jakub Choszczno 9,0p.
9. Szpura Bartosz Gryfino 8,0p.
10. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 8,0p.
  
 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu