eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Teatr Eliksir – jesienne peregrynacje

Autor: Archiwum TEATRU ELIKSIR

Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury podróżuje i gra w różnych miejscach, niedawno pozyskał też dwie nowe aktorki

28 października teatr wystąpił w Ińsku z okazji Dnia Seniora, a w ostatnią sobotę 4 listopada grupa gościła w Zamborsku koło Pyrzyc. W obu miejscach teatr zaprezentował spektakl satyryczny „Doktor Piguła przyjmuje …”.

W Zamborsku odbyło się spotkanie zespołów ludowych, których łączy jeden cel - tradycja i kultura na polskiej wsi. Artyści ludowi spotkali się by poopowiadać o swoich sukcesach i porażkach, pośpiewać, potańczyć po prostu pobyć z sobą bez stresu z humorem i z nową energią do działania. Organizatorem było Stowarzyszenie Jaskółka - Katarzyna Kosno. Współorganizatorzy to Maria Raczkowska - Zespół Biesiada, Zdzisław Szczepkowski - Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Maria Wybranowska - Stowarzyszenie Seniorita. Oprócz gościnnego występu Teatru Eliksir z Gryfina w spotkaniu wzięły udział zespoły: Biesiada, Kalinka, Pyrzyczanka, Pacholęta i Borzymianka. W biesiadzie uczestniczyli także prof. Bogdan Matławski i Jan Sylwestrzak.
Stowarzyszenie Jaskółka oraz Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich na terenie powiatu pyrzyckiego, gryfińskiego i stargardzkiego realizuje projekt ,,Co w wiejskich sercach gra ”, którego głównym celem jest ukazanie fenomenu amatorskich zespołów ludowych wraz z ich rolą społeczną i kulturotwórczą w życiu społeczności wiejskich.

Natomiast we wtorek 14 listopada Teatr Eliksir zaprasza do Pałacyku pod Lwami na kolejne poetyckie spotkanie.
Tym razem program będzie poświęcony poezji patriotycznej, będzie też można wspólnie pośpiewać znane utwory należące do kanonu polskich pieśni narodowych.

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski. Obecnie teatr tworzą: Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil oraz Jerzy Romaniuk.

 

(dost/red.)

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu