eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Tomek Matoszko zakończył karierę

Po niemal trzech dekadach gry, z piłką ręczną pożegnał się Tomasz Matoszko. Legendarny gryfiński szczypiornista oficjalnie zakończył swoją karierę

Mecz, po którym Matoszko powiedział „dość” miał miejsce w miniony weekend. Jego SV Einheit Demmin przegrał z TSG Wismar 20:25.

- To wicelider i nie wystarczyło nam sił, by sprawić niespodziankę – ocenił 42-latek, który w swoim ostatnim występie rzucił dwie bramki. Spotkanie miało uroczystą oprawę. Przed pierwszym gwizdkiem rozgrywający otrzymał szampana i pamiątkowe zdjęcie w ramce. Następnie otrzymał owację od kibiców, którzy mieli przyjemność oglądać Matoszkę przez ostatnich osiem sezonów.

- To był mój piąty i ostatni klub w karierze. Zaczynałem w Energetyku, a później grałem w Pogoni Szczecin, HSV Loitz i SV Fortunie Neubrandenburg. W Einheit występowałem od 2010 roku, po spadku Energetyka z 1.ligi – wylicza 42-latek, który poświęcił nam kilka godzin, opowiadając o swojej karierze. Efekty tego spotkania zaprezentujemy za tydzień w obszernym, 2-stronnym materiale w Gazecie Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu