eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Trzy postępowania po dwóch wolnych niedzielach

Autor: Tomasz Obacz

Za nami dwie pierwsze niedziele z zakazem handlu. Gdy pracownicy m.in. supermarketów mogli cieszyć się dniem wolnym, do pracy wyruszyli inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. 11 i 18 marca skontrolowali m.in. placówki handlowe z terenu naszego powiatu. Wykryli nieprawidłowości w kilku miejscach

Na terenie powiatu gryfińskiego w pierwszą niedzielę z zakazem handlu, czyli 11 marca, przeprowadzono kontrole w 33 placówkach handlowych. 21 spośród nich było zamkniętych, a w 11 placówkach pracę wykonywali właściciele lub właściciele z członkami rodziny.

- W jednej placówce handlowej stwierdzono fakt wykonywania pracy przez pracownika. Wobec dokonanego ustalenia inspektor pracy będzie prowadził postępowanie kontrolne – poinformowała nas Grażyna Karolska z Państwowej Inspekcji Pracy w Szczecinie.

Właściciele placówek handlowych również tydzień później mogli spodziewać się wizyty inspektorów. 18 marca skontrolowano już mniej, bo 20 sklepów. Spośród nich 7 było zamkniętych, a w 11 handlowali sami właściciele bądź właściciele i członkowie rodziny.

- W 2 placówkach stwierdzono fakt wykonywania pracy przez pracowników – informuje Grażyna Karolska.

Tak jak w przypadku sklepu, w którym wykryto nieprawidłowości 11 marca, tutaj również prowadzone jest postępowanie kontrolne. Ustawodawca przewidział duże kary dla tych, którzy nie dostosują się do nowych przepisów. Za złamanie zakazu handlu w niedziele będzie można otrzymać grzywnę w wysokości od 1 tysiąca do 100 tys. złotych.

 

Najbliższe niedziele z zakazem handlu:

8 kwietnia - zakaz handlu

15 kwietnia - zakaz handlu

22 kwietnia - zakaz handlu

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu