eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Tycjan - złoty i srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata - gościł na sesji rady powiatu

Autor: Starostwo Powiatowe w Gryfinie

Tycjan Kozdra - złoty i srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Val de Reuil we Francji - gościł 26 kwietnia na sesji Rady Powiatu w Gryfinie

Tycjan uczy się w zasadniczej szkole zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie. Podczas rozgrywanych w dniach od 28 lutego do 5 marca Halowych Mistrzostwach Świata we francuskim Val de Reuil wywalczył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz wicemistrza w skoku w dal.

 

Tycjanowi oraz jego trenerowi Piotrowi Czuto, w imieniu samorządowców, sukcesu pogratulowali i upominki wręczyli starosta Wojciech Konarski i przewodniczący rady Roman Michalski.

 

Organizatorem mistrzostw była Międzynarodowa Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Są to zawody najwyższej rangi, a ich zwycięzcy otrzymują przepustkę do udziału w igrzyskach paraolimpijskich.

W tegorocznych mistrzostwach rywalizowało 71 zawodników z 13 państw.

Tycjan ma na swoim koncie także wiele innych sukcesów sportowych. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski w skoku wzwyż oraz wielokrotnym mistrzem województwa w skoku w dal, skoku wzwyż i biegu na 100 m. Jest również członkiem Kadry Polski Stowarzyszenia „Sprawni Razem”.

 

(red./Starostwo Powiatowe w Gryfinie)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu