eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

"Tylko" trzy medale na Halowych Mistrzostwach Województwa, ale wszystkie złote!

Wczoraj, 3 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kat. młodzika, jun. młodszego i juniora. Nazwa ładna ale bardziej to były korytarzowe mistrzostwa i w niektórych konkurencjach LA. Szczeciński "korytarz" to typowy obiekt rozgrzewkowy (przy stadionie) oraz treningowy - napisał Jacek Stefański z Hermesa Gryfino, którego relację przedstawiamy poniżej

W ramach zawodów można rozegrać bieg na 60 m, 60 ppł, skok w dal, wzwyż, trójskok i skok o tyczce. Na gryfińskie potrzeby byłby to obiekt marzenie.

W zawodach wystartowało ośmioro naszych reprezentantów, trzy juniorki i pięcioro młodzików. Zdobyliśmy trzy medale i wszystkie złote. Medale padły łupem naszych juniorek, których za tydzień czeka najważniejszy sprawdzian sezonu zimowego - Halowe Mistrzostwa Polska Juniorów i Jun. Młodszych.

Marika Wójs zwyciężyła w biegu na 60 ppł - 9,71 s. Weronika Stefaniuk okazała się najlepsza w skoku wzwyż - 1,69 m. (kolejna wysokość 1,72 m i rekord życiowy była blisko). Trzecie złoto dołożyła Ola Kwiecień w trójskoku.

- Wynik 12,12 m potwierdza życiową formę przed krajowymi mistrzostwami. Aktualnie Ola ma najlepszy wynik wśród juniorek w kraju - mówi Stefański.

Młodzicy Michał Zapart i Nikodem Mróz rywalizowali w skoku w dal uzyskując odpowiednio 4,88 m i 4,80 m oraz zajmując 6 i 7 miejsce.

Pięcioro młodzików pobiegło na 60 m zajmując dalsze miejsca chociaż nieźle się prezentując zważywszy, że czworo z nich to zawodnicy biegów średnich (Ala Ulaszewska, Wiktoria Martynowicz, Wiktor Jędrzejaki Michał Zapart).

Nikodem Mróz dopiero rozpoczął 2-letni okres młodzika więc ma jeszcze czas na sukcesy - podsumowuje trener.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu