eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Tymczasowy areszt dla Macieja A.

Autor: www.freepik.com

Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa, do zdarzenia doszło niedawno w Chojnie

6 czerwca Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy tymczasowego aresztowania wobec Macieja A., podejrzanego m. in. o usiłowanie zabójstwa  mężczyzny poprzez zadanie ciosów nożem w brzuch oraz w czoło. Do ataku doszło 5 czerwca w Chojnie przy ul. Jagiellońskiej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tamtego dnia podejrzany Maciej A. posługując się nożem zaatakował znanego mu mężczyznę. Domagał się od niego zwrotu długu w wysokości 50 zł. Następnie zadał pokrzywdzonemu ciosy w brzuch oraz w czoło i zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano w wyniku działań podjętych przez policjantów.

W oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny oraz zmuszania go do zwrotu wierzytelności. Podejrzany Maciej A. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu