eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Uczczą jubileusz odrodzenia się naszej ojczyzny

Na wieczór poetycko-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają artyści z Teatru Eliksir działającego w Gryfińskim Domu Kultury

Motto spotkania stanowi cytat z wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka”, w którym nostalgia za utraconą ojczyzną łączy się z pragnieniem życia w upragnionym, wolnym kraju.

- Nasze kolejne spotkanie z poezją, muzyką i sztuką służyć będzie nie tylko uczczeniu narodowego jubileuszu, ale także żywej refleksji na temat Polski, naszemu wspólnemu domowi, który 100 lat temu odzyskaliśmy jako naród - informuje Janusz Janiszewski, reżyser wydarzenia.
Refleksji o Polsce służyć będą wiersze znanych poetów, strofy stanowiące kanon polskiej literatury. Na scenie wybrzmi poezja Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Tuwima, Miłosza, Herberta, Szymborskiej i wielu innych poetów, dla których słowo „ojczyzna” znaczyło coś bardzo cennego i wyjątkowego. Swoje wiersze gościnnie zaprezentują także nasi poeci gryfińscy.

Wieczór poetycko-muzyczny pod tytułem „Do kraju tego …” odbędzie się w najbliższy czwartek 8 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu