eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Uczniowie z Kołbacza pomagają 9-letniej dziewczynce z Kenii

Autor: dost.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Kołbaczu biorą udział w programie adopcji dziecka na odległość. Od 2 lat organizują specjalne kiermasze świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na edukację 9-letniej Zipporah Kariungi

Wszystko zaczęło się jesienią w 2016 roku, kiedy szkoła w Kołbaczu włączyła się w program adopcji dziecka na odległość. Akcja ta ma na celu utworzenie możliwości rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży w środowisku, w którym posługują siostry misjonarki z Felicjańskiego Ośrodka Misyjnego w Afryce.
- Nauka w Kenii na pierwszym etapie edukacji trwa 8 lat. W tej części świata zdobycie podstawowego wykształcenia często pozostaje wyłącznie marzeniem, a zakup mundurka, książek, zeszytów i przyborów szkolnych jest dla rodziców barierą nie do pokonania - mówi dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Bogumiła Zawada.
Rezultatem inicjatywy uczniów placówki w Kołbaczu jest pomoc dziewczynce z Kenii Zipporah Kariungi.
W tym roku Zipporah i siostra Agnieszka Piątkowska ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, które opiekują się na co dzień adoptowaną dziewczynką, przesłały podziękowania i pozdrowienia. Uczniowie z Kołbacza planują już kolejne akcje, bo wiedzą, że trzeba i warto pomagać.

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu