eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Uczniowie z Radziszewa za swoje jasełka stanęli na podium

Autor: dost.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie przygotowali jasełka z pomocą nauczycielek: p. Katarzyny Gierek (religia) oraz p. Grażyny Zajkowskiej (muzyka)

Zespół wykonawców składał się z aktorów oraz zespołu wokalnego naszej szkoły „Dziewczyny Grażyny”. Scenariusz jasełek w zabawny sposób przedstawił rolę zwierząt w narodzinach Jezusa. Nie zabrakło też głównych postaci, czyli Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów. Kolorowa scenografia i starannie dobrane stroje dopełniły całości przedstawienia. Nieodłączną częścią jasełek były kolędy śpiewane przez „Dziewczyny Grażyny” z akompaniamentem nauczyciela: „Anioł pasterzom mówił”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „O gwiazdo betlejemska”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Lulajże Jezuniu”, w którym to utworze Oliwia Najda zagrała na flecie sopranowym pierwszą zwrotkę.

Jasełka dzieci zaprezentowały trzykrotnie. Premiera odbyła się w „Zagrodzie” 15 grudnia 2017r. na spotkaniu opłatkowym. Mieszkańcy oraz zaproszenie goście nagrodzili wysiłek młodych aktorów i zespołu wokalnego gromkimi brawami.

W dniu 22 grudnia jasełka zaprezentowano w szkole. Tym razem widzowie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali przygotowane przez dzieci śpiewniki. Przedstawienie zostało wzbogacone o wspólne kolędowanie, a wykonano wszystkie znane zwrotki każdej kolędy. Było ich nawet kilkanaście!

Szkolni artyści wyjechali też na konkurs. 5 stycznia w Centrum Kultury w Chojnie odbyła się XIX edycja Rejonowego Przeglądu Jasełek, w którym wzięły udział dzieci ze szkoły w Radziszewie. Pozostałe zespoły reprezentowały przedszkola i szkoły podstawowe w Chojnie oraz w miejscowościach regionu. „Wystartowało” 14 zespołów, a uczniowie z Radziszewa zdobyli III miejsce. Ciepłe słowa jury dotyczyły akompaniamentu „na żywo”oraz gry na flecie, co było wyjątkowe wśród wszystkich przedstawień. Gratulujemy sukcesu naszym artystom!

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu