eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Uczniowie ze Swobnicy w trosce o Ziemię

Autor: dost.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Święto naszej planety było dla uczniów z SP w Swobnicy okazją do pokazania, jak bardzo im na niej zależy

Szkoła Podstawowa w Swobnicy o naszą planetę, Ziemię, dba przez cały rok. Uczniowie segregują śmieci, zbierają makulaturę, zużyte baterie, sprzątają miejsca, w których mieszkają.

20 kwietnia uczniowie należący do „Harcówkowego Teatru” wystawili spektakl pt. „Las też czuje”, który przygotowały pod opieką Anny i Katarzyny Tworek. Sztuka pomogła zrozumieć, że każdy z nas jest współodpowiedzialny za stan środowiska w przyszłości.
Spektakl zaprezentowano publiczności w sali wiejskiej w Swobnicy. Na pokaz przybyli goście specjalni: przedstawiciel Nadleśnictwa Myślibórz i Gryfino, Koła Łowieckiego „Grot” i „Dziczy Las” oraz wójt Gminy Banie, którzy byli fundatorami głównych nagród w konkursach uczniowskich. Swoją obecnością to wyjątkowe spotkanie zaszczycili także dyrektorzy z okolicznych szkół i przedszkola.

Spośród uczniów Szkoły Podstawowej w Swobnicy wyłoniono zwycięzców w następujących konkursach:
- konkursie wiedzy,
- konkursie plastycznym,
- konkursie poetyckim,
- konkursie na torby ekologiczne,
- konkursie na największą liczbę zebranych baterii,
- kunkursie na zbiórkę makulatury.

- Składamy serdeczne podziękowania paniom Tworek, które przygotowały sztukę teatralną oraz sponsorom nagród od lat wspierających działania Szkoły Podstawowej w Swobnicy na rzecz pomocy środowisku - podkreślała Aleksandra Śliwka z SP w Swobnicy.

 

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu