eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W Baniach dla nienarodzonego Michałka

Akcja charytatywna „Sercem z Michałkiem” odbędzie się w niedzielę 4 lutego w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach

Niedawno rodzice nienarodzonego jeszcze Michałka Jędro dowiedzieli się o chorobie płodu - wadzie serca zwanej zespołem Fallota. Obecnie maleństwo jest bezpieczne, ale po jego narodzinach najprawdopodobniej pojawi się konieczność wykonania tzw. zespolenia naczyń systemowych, a później operacji na otwartym sercu. Rodzice Michałka trafili do prof. Edwarda Malca, który mógłby podjąć sie operacji, by naprawić serduszko ich synka. Na ten cel potrzebne są jednak duże pieniądze, bo chociaż lekarz jest Polakiem, to nie pracuje już w kraju, lecz w Niemczech, a operacja nie będzie finansowany w ramach NFZ. Koszt operacji w klinice w Münster w Niemczech jest bardzo wysoki (160 tys. zł), stąd ich prośba o pomoc. Informacje o losach rodziców i maleństwa można odnaleźć na stronie internetowej Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba: TUTAJ. Akcja pomocowa potrwa do 14 lutego.

Natomiast w najbliższą niedzielę 4 lutego o godz. 12.00 w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach rozpocznie się impreza charytatywna pn. “Sercem z Michałkiem”. Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają do czynnego włączenia się w zbiórkę podczs zajęć zumby z Pauliną Radke, biegu i marszu Nordic Walking do jeziora w Baniewicach, zabawy dla dzieci z Darią Piasecką czy loterii i licytacji. Informcje o niedzielnym przedsięwzięciu TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu