eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W sobotę mecz na szczycie. KPR czy Henri-Lloyd?

Pierwszy mecz wyjazdowy KPR zakończył się zwycięstwem. Przed podopiecznymi trenera Arkadiusza Augustyniaka znacznie trudniejsze zadanie. W sobotę do Gryfina przyjedzie jeden z pretendentów do awansu - MKS Henri-Lloyd Brodnica. Zwycięstwo przybliży KPR do celu, jakim jest wygranie ligi. Zdaniem szkoleniowca gryfinian, mecze u siebie nie są jednak najistotniejsze dla losów awansu

- Do Olsztyna na mecz udaliśmy się bez pięciu podstawowych zawodników. To niepokojące, bo powtarza się sytuacja z poprzednich lat, gdy na meczach w Gryfinie mam pełen skład, a na wyjazdy jeździ garstka osób. To właśnie na obcych parkietach straciliśmy w tamtym sezonie najwięcej punktów.

Działacze podjęli szereg działań, by to zmienić. Zapewniają bardzo dużo. Chociaż graliśmy mecz w niedzielę, wyjechaliśmy do Olsztyna już w sobotę. Mieliśmy zapewniony nocleg, wyżywienie. Stworzono też system premiowy. KPR nie płaci zawodnikom za grę, ale jeśli chcą dostać pieniądze, muszą podnieść je z ziemi. Największe premie dotyczą właśnie wyjazdów. Organizacja stoi na wysokim poziomie, ale nie ugramy wiele, jeśli nie będziemy jeździć na spotkania w naszym najsilniejszym składzie. To właśnie od tego aspektu zależy czy będziemy grać o awans - mówi trener Arkadiusz Augustyniak.

 

Więcej o KPR znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu