eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

W SP2 rozdano dyplomy i nagrody za symbole narodowe!

Autor: dost.

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie odbył się po raz 3 konkurs pt. „ Wokół symboli narodowych”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego

Formuła testu dostosowana była do wieku uczestników. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat polskiej historii i polskich symboli narodowych. Przygotowując się uczniowie poznali sylwetki  znanych Polaków, m.in. Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jan Paderewskiego, rozpoznawali ordery tj. Order Orła Białego czy Order Virtuti Militari. Wielu z uczestników potrafiło też narysować symbol Polski Walczącej. Wszyscy natomiast doskonale znali legendy związane z powstaniem państwa polskiego.

Do konkursu z SP NR 2 przystąpiło 30 uczestników, którzy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Organizator –IPN Odział w Szczecinie po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych (w konkursie wzięło udział 2202 uczniów) podsumowało konkurs i wręczyło nagrody.  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w  tym trudnym, ale ważnym konkursie serdecznie gratulujemy.

dost./M.W.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu