eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wakacyjne warsztaty artystyczne

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Gryfiński Dom Kultury szukają chętnych do udziału w wakacyjnych warsztatach dla młodzieży w wieku 14-18 lat

Projekt „Tworzę, więc jestem” to działanie artystyczne ukierunkowane na pobudzenie kreatywności, samodzielności artystycznej, krytycznego myślenia i twórczej postawy młodych uczestników. W ramach projektu Lato w teatrze+, młodzież będzie tworzyła działania artystyczne w przestrzeni otwartej pod okiem instruktorów w ramach czterech warsztatów (teatralno-ruchowym, muzycznym, kostiumowo-scenograficznym i promocyjno-multimedialnym). Wynikiem dwutygodniowych twórczych warsztatów będzie widowisko plenerowe.

„Tworzę, więc jestem” - tak brzmi parafraza słów Kartezjusza, co stanowić będzie dla nas podstawę twórczej pracy. W poszukiwaniu źródła inspiracji, punktu zaczepiania i możliwości rozwoju tematu, postanowiliśmy zaproponować młodzieży, dzieła dwóch wielkich pisarzy Zbigniewa Herberta oraz Hermana Hesse. Ich twórczości ukierunkowana jest głównie na dążeniu do tego, aby uzmysłowić odbiorcom, iż każdy człowiek powinien żyć prawdą, a odnaleźć ją można mając otwartą głowę i nieustannie „przekraczając siebie”. Zwracają oni również uwagę, że podstawowym obowiązkiem człowieka jest myśleć, co oznacza zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca nas rzeczywistość.

tytuł projektu: „Tworzę, więc jestem”

wiek i liczba uczestników: 25 osób w wieku od 14 do 18 lat

dokładne miejsce i termin prowadzenia warsztatów:

9-22.07.2018: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy

18-20.07.2018: Gryfiński Dom Kultury

daty, godzina i miejsce pokazu

20 lipca 2018, godz. 21.00 – Gryfino, plac Księcia Barnima I

21 lipca 2018, godz. 21.00 – Stepnica, Amfiteatr

Więcej informacji na temat artystycznego przedsięwzięcia mozna znaleźć TUTAJ.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu