eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wieczór wyborczy - RELACJA NA ŻYWO! Mieczysław Sawaryn burmistrzem. Wygrał w pierwszej turze!

O godz. 21.00 rozpoczynamy wieczór wyborczy. Portal egryfino.pl przeprowadzi w tym artykule relację na żywo z tego wydarzenia. Aby być na bieżąco odświeżaj ten artykuł.

Godz. 4.50

Nieoficjalnie - Mieczysław Sawaryn wygrywa w I turze!!! Sawaryn pozostaje burmistrzem miasta i gminy na kolejnych pięć lat.

 

---

 

Godz. 4.05

Mieczysław Sawaryn ma 51% głosów. Brakuje tylko wyników z jednego obwodu - Przedszkola nr 5. W urzędzie gorąca atmosfera.

---

Godz. 3.45

Bez głosów z dwóch okręgów, nieoficjalnie, Sawaryn ma 50,7%.

 

Godz. 3.42

Zrobiliśmy objazd po mieście. Wciąż trwa liczenie. W kilku obwodach odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki kandydatów z Platformy.Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej do gminy i powiatu. Burmistrzem prawdopodobnie zostanie jednak Mieczysław Sawaryn. 

 

Godz. 2.40

Do burmistrza przyszła delegacja gryfińskiego SLD, aby wesprzeć dobrym słowem i... kanapkami.

 

Godz. 2.18

Trwa walka Mieczysława Sawaryna o zwycięstwo w pierwszej turze. Po nieoficjalnych wynikach z 10. komisji (łącznie jest 24 komisji) Mieczysław Sawaryn prowadzi z wynikiem 53,3%, drugi jest Andrzej Urbański 25,3%, trzeci Piotr Romanicz 13,5, a czwarty Jacek Kawka 7,9%

 

Godz. 2.16

W SP 1 - Mieczysław Sawaryn 48,5%, Andrzej Urbański 30%. To oczywiście nieoficjalne informacje.

 

Godz. 2.06

Nieoficjalnie: po zliczeniu głosów z sześciu obwodów prowadzi Mieczysław Sawaryn z 1648 głosami na 3150 oddanych. Daje mu to poparcie w wysokości 52,8%.

---

Godz. 1.55

Nieoficjalnie: w SP nr 2 (obwód 2) urzędujący burmistrz uzyskał wynik poniżej oczekiwań. Czekamy na konkrety. 

---

Godz. 1.50

Znakomity wynik Mieczysława Sawaryna w Radziszewie, gdzie osiągnął 60% poparcia! W tym obwodzie Piotr Romanicz wyprzedził Andrzeja Urbańskiego.

---

Godz. 1.30

Pocztą pantoflową dowiedzieliśmy się, że w niektórych komisjach dopiero kończą liczenie głosów. A jeszcze formalności. 

---

Godz. 1.26

Mamy wyniki z obwodu nr 12 (Przedszkole nr 1). Sawaryn zyskał 289 głosów, Urbański 153, Romanicz 71, a Kawka 36. Jak na razie bardzo duża przewaga obecnego burmistrza. Nieoficjalnie mówi sie, że jego wynik oscyluje wokół 51% (po zliczeniu głosów z pięciu komisji). 

---

Godz. 1.21

W ZPOP w Nowym Czarnowie nikt nie oddał głosu. 

---

Godz. 1.10

Andrzej Salwa wygrywa w kolejnym okręgu w Mieszkowicach (Kamionka, Wierzchlas, Goszków).

---

Godz. 0.58

Zamieniliśmy kilka słów z członkiem komisji. - Dlaczego idzie tak wolno? Papierologia. Mieliśmy masę papierów do wypełnienia i dlatego dopiero teraz udało się skończyć - usłyszeliśmy.

---

Godz. 0.55

W Zespole Szkół Ogólnokształcących zdecydowana przewaga Mieczysława Sawaryna. Według nieoficjalnych informacji, M. Sawaryn 48%, drugi był A. Urbański - 27%. 

 

Godz. 0.40

Zdecydowane zwycięstwo Mieczysława Sawaryna w Pniewie. Około 55% poparcia.

---

Godz. 0.33

W Trzcińsku Zdroju, według nieoficjalnych wieści, burmistrzem został Bartłomiej Wróbel (56%). 

---

Godz. 0.30

Analogicznie w gminie Chojna, gdzie według nieoficjalnych wiadomości w sześciu okręgach wyborczych z piętnastu wygrała Barbara Rawecka. 

---

Godz 0.26

Garść wieści z regionu, a konkretniej z Mieszkowic. Andrzej Salwa wygrał w Zielinie i w Czelinie (274 głosów) oraz w gimnazjum w Mieszkowicach.

---

Godz. 0.22

W Gminie wciąż puste korytarze. Cztery lata temu o tej porze w urzędzie było tłoczno, a wyniki z wielu komisji były już w Gminnej Komisji Wyborczej. Atmosfera niepewności roztacza się nad urzędem. 

Godz. 00.00

Nieoficjalnie z Gardna: Sawaryn 53%, Urbański 21%. 

---

Godz. 23.50

- W DPS w Dębcach (21 obwód): Sawaryn 13, Urbański 9, Kawka 1, Romanicz 1 lub 2 - powiedział nasz informator.

---

Godz. 23.42

Wieści z gminy Mieszkowice: podliczono głosy w Troszynie, gdzie z dużą przewagą wygrał Andrzej Salwa, obecny burmistrz. Otrzymał 310 głosów, trzy razy więcej od dwojga kontrkandydatów.

---

Godz. 23.40

Wieści z gminy Banie: w Swobnicy wygrał Arkadiusz Augustyniak z przewagą około 50 głosów nad Małgorzatą Wojtyłą. 

---

Godz. 23.37

Mamy kolejne nieoficjalne wyniki, tym razem z Gardna. Na 1162 osoby uprawnione do wzięcia udziału w wyborach zagłosowało 432 (nieco ponad 30%).

---

Godz. 23.35

W szpitalu głosowało pięć osób. Cztery z nich zagłosowały na Mieczysława Sawaryna, jedna na Piotra Romanicza. 

---

Godz. 23.33

Członkini jednej z komisji obwodowych na terenie Gryfina zasłabła, wobec czego interweniować musieli ratownicy medyczni.

---

Godz. 23.30

- Frekwencja w Widuchowej wyniosła 59,9% a w Lubiczu 49,07% - poinformowała wójt Widuchowej, Anna Kusy-Kłos, dodając, że przez cztery lata starała się uczyć mieszkańców swoim gminy odpowiedzialności za samorząd. - Frekwencja w obu miejscowościach pokazała, że były to owocne starania. Niezmiernie mnie to cieszy, niezależnie od tego jakie będą wyniki - podsumowuje.

---

Godz. 23.16

Mamy pierwsze wyniki wyborów. W ZOL-u głosowała jedna osoba, ale... nie wypełniła karty w wyborach na burmistrza. Wciąż czekamy na przedstawicieli kolejnych komisji.

---

Godz. 23.04

Członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zebrali się w siedzibie tej partii w Gryfinie. Chwilę porozmawialiśmy z Robertem Jonasikiem, który zapytany o wyniki odpowiedział krótko: na dwoje babka wróżyła.  

---

Godz. 22.53

Zaczyna się. Przyjechali przedstawiciele obwodu nr 23 (Zakład Opiekuńczo Leczniczy). 

---

Godz. 22.45

Jeden z wiceburmistrzów poinformował nas o literówce w relacji. Oznacza to, że władze miasta śledzą naszą relację i to co dzieje się w urzędzie :)

---

Godz. 22.41

Ale... Gazeta Gryfińska i portal egryfino.pl pozostają na posterunku do końca.

---

Godz. 22.40

Według informacji, jakie przekazała nam Gminna Komisja Wyborcza, liczenie głosów trwa wyjątkowo wolno. Może to oznaczać, że wyniki poznamy dopiero późno w nocy. 

---

Godz. 22.33

Od zamknięcia urn mineło niemal półtorej godziny. W UMiGG wciąż nie zjawiła się żadna z komisji.

---

Godz. 22.25

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie, na terenie gminy nie odnotowano przypadków łamania ciszy wyborczej.

---

Godz. 22:10

Członkowie Koalicji Obywatelskiej wspólnie wyczekują wyników wyborów w klubie Odys. Nastroje wśród zebranych, gdy ich odwiedziliśmy, były bardzo dobre.

---

Godz. 21:57

- Jak wynika z sondażowych badań IPSOS, frekwencja w kraju wyniosła ponad 51%, co by oznaczało, że to najlepszy wynik od 1990 roku! - pisze Onet. Jak będzie w Gryfinie?

---

Godz. 21.48

Obecni włodarze już w komplecie. Wiceburmistrz Paweł Nikitiński również w dobrym humorze.

---

Godz. 21.40

Niech mina wiceburmistrza nie będzie sugestywna. Jak mówi skarbnik gminy, Beata Blejsz, nastroje w "ich obozie" są zawsze pozytywne. 

---

Godz. 21.37

Na miejscu jest również wiceburmistrz Tomasz Miler, który obchodził dzisiaj 40. urodziny oraz radni. Jak dotąd stawili się: Elżbieta Kasprzyk, Janusz Skrzypiński, Roland Adamiak, Marcin Para, Piotr Zwoliński, Krzysztof Hładki. 

 

Godz. 21.34

Przypominamy, że mieszkańcy naszej gminy głosowali dziś nie tylko w wyborach na nowego burmistrza, ale także do rady gminy, powiatu i sejmiku. Na naszym portalu zamieścimy wyniki z wszystkch powyższych. Zaprezentujemy też rozstrzygnięcia w ościennych gminach.

---

Godz. 21.33

Na wyniki z pierwszych okręgów wyborczych trzeba jeszcze poczekać. Jeden z członków KWW Mieczysława Sarawyna przekazał nam nieoficjalną informację, że w obwodzie nr 8 urzędujący obecnie burmistrz wygrał z dużą przewagą głosów. Wciąż są to jednak nieoficjalne wiadomości. Żadna z dwudziestu czterech komisji nie zjawiła się jeszcze w siedzibie UMiGG. 

---

Godz. 21.28

W urzędzie właśnie pojawił się Mieczysław Sawaryn. Czy w dalszym ciągu będzie pełnił funkcję burmistrza?

---

Godz. 21.12

W Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino powoli pojawiają się członkowie KWW Mieczysława Sawaryna, obecnego burmistrza, jednego z czterech kandydatów do tego urzędu. Poza nim mieszkańcy gminy mogli oddawać swoje głosy na Jacka Kawkę, Piotra Romanicza i Andrzeja Urbańskiego.

---

Godz. 21.07

Członkowie Gminnej Komisji Wyborczej - zwarci i gotowi do liczenia głosów! To oni pierwsi będą wiedzieć o wynikach dzisiejszych wyborów.

---

Godz. 21.03 

Frekwencja wyborcza o godzinie 17.00 w naszym regionie wynosiła ok. 38%, poinformował Andrzej Szczepaniak, Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej.

---

Godz. 21.02

Zakończyły się wybory. Czekamy na pierwsze wyniki.

---

Godz. 20.45

Zanim rozpoczniemy relację informujemy Państwa, iż już w poniedziałek na terenie Gryfina od ok. godz. 18.00 do nabycia będzie nowy numer Gazety Gryfińskiej, w której m.in. opublikujemy sylwetki nowych radnych oraz wyniki wyborów na burmistrza Gryfina i pozostałych gmin w naszym powiecie.

---

Godz. 20.10.

Do końca głosowania pozostało 50 minut.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu