Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wieczór z piosenką aktorską w Pniewie już w najbliższą niedzielę

Autor: bg

17 czerwca rusza pierwsza edycja nowego cyklu wydarzeń kulturalnych w Pniewie."Poezja to brzmi pięknie" to inicjatywa młodych animatorów kultury ze Środowiska Inicjatyw Artystycznych HYBADU oraz aktorów gryfińskiego Teatru 6 i PÓŁ

Pomysł wyszedł od młodzieży, która na co dzień realizuje swoje pasje muzyczne i aktorskie na terenie Gryfina.
Efektem dwumiesięcznych przygotowań będzie wieczór piosenki aktorskiej, podczas którego zaprezentowane zostaną teksty wybitnych polskich i zagranicznych poetów, w nowych aranżacjach muzycznych. Ci, kórzy postanowią wziać udział w wydarzeniu, będą świadkami zupełnie nowych interpretacji znanych utworów. Wykonawcami są członkowie Teatru 6 i PÓŁ oraz przyjaciele i współpracownicy teatru. Najczęściej są to osoby śpiewające amatorsko, które chcą realizować swoje pasje, podnosić swoje umiejętności wokalne.
Podczas prób do koncertu finałowego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie wokalne ze strony Magdaleny Włodarczak z Gryfińskiego Domu Kultury, trenerki emisji głosu, śpiewu oraz gry na gitarze. Pomocy w interpretacji tekstów udziela uczestnikom zaś Krzysztof Gmiter, instruktor teatralny, również na co dzień związany z GDK.

Wieczór zrealizowany zostanie na scenie plenerowej w domu artystycznym Topolowa 3B w Pniewie. To nowe miejsce na kulturalnej mapie naszej gminy. Od czerwca 2017 roku odbyło się tam już sześć kameralnych wydarzeń kulturalnych. Jest to dom prywatny, otwarty na każdy rodzaj sztuki niekomercyjnej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Realizacja wieczoru z piosenką aktorską to tylko pretekst do realizacji celu głównego: integracji młodych, kreatywnych ludzi z lokalnego środowiska. Jest to dla nich również nauka organizacji wydarzenia kulturalnego. Są jednocześnie organizatorami i realizatorami całego wydarzenia. Zajmują się więc planowaniem i koordynacją wszystkich działań przygotowawczych, obsługą techniczną i organizacją zaplecza koncertu. Są również odpowiedzialni za promocję wydarzenia.

Wydarzenie jest doskonałą okazja do zaproszenia mieszkańców wsi Pniewo i okolicznych miejscowości, aby wspólnie spędzili wieczór w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wszystkie osoby zaangażowane w realizację wieczoru "Poezja to brzmi pięknie" robią to nieodpłatnie, z potrzeby samorealizacji i chęci wspólnego stworzenia wyjątkowej imprezy dla mieszkańców regionu.
Społecznikowski charakter imprezy spodobał się ekspertom z programu Społecznik – Program Marszałkowski, dzięki czemu wydarzenie otrzymało dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Organizatorami są stowarzyszenie HYBADU oraz Gryfiński Dom Kultury.

(dost./red.)

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu