eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wielu zaginionych w naszym regionie

Liczba osób zaginionych w naszym regionie w 2017 roku zwiększyła się w porównaniu do roku ubiegłego i to kilkukrotnie! Od stycznia do listopada nie było miesiąca, aby funkcjonariusze gryfińskiej policji nie angażowali się w poszukiwania jakiejś osoby. Większość osób udaje się odnaleźć całych i zdrowych, niestety czasami, mimo szybko podjętych działań, odnajdywane jest już tylko ciało zaginionego

W 2016 roku na naszym terenie zaginęło czterech mieszkańców, z czego postępowania w trzech przypadkach zakończono, co zazwyczaj oznacza odnalezienie zaginionej osoby żywej.

- W porównaniu do obecnego roku, zaginięć w 2016 roku było mało – przyznaje Grzegorz Klimek, oficer prasowy KPP w Gryfinie. – W 2017 skala tego typu zdarzeń jest ogromna. Do listopada mieliśmy aż 19 zgłoszeń o osobach zaginionych – podkreśla.

Do listopada 2017 roku nie było ani jednego miesiąca, aby gryfińska jednostka nie przyjęła zgłoszenia o osobie zaginionej. W większości przypadków byli to mężczyźni.

Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie poszukuje czterech osób jako zaginionych. Jedna z nich zaginęła w tym roku, jedna w poprzednim, a dwie we wcześniejszych latach. Są to: Tadeusz Czerkawski, Mirosław Grzelczyk, Wiesław Labuszka, Robert Ruszkiewicz. Ich wizerunki publikujemy poniżej.

 

W obecnym numerze Gazety Gryfińskiej znajduje się obszerny artykuł dotyczący tematu osób zaginionych w naszym regionie.