eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wkrótce znowu będą tańczyć

Jednym z laureatów ubiegłorocznego przeglądu był Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex z Gryfińskiego Domu Kultury
Jednym z laureatów ubiegłorocznego przeglądu był Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex z Gryfińskiego Domu KulturyAutor: Gryfiński Dom Kultury

W drugiej połowie maja odbędzie się w Gryfinie Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych. Gryfiński Dom Kultury zaprasza do udziału zespoły wszystkich form tańca współczesnego i nowoczesnego działających w placówkach oświatowych i kulturalnych

Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: zespołów dziecięcych od 6 do 10 lat, zespołów dziecięcych od 11 do 15 lat oraz grup młodzieżowych i dorosłych z tancerzami powyżej 16. roku życia. O występie zespołu w określonej kategorii decyduje wiek większości jego członków. Uczestnicy konkursu zaprezentują program do 7 minut, na który powinna złożyć się opowieść taneczna, której forma i treść tworzą spójny obraz choreograficzny. W konkursie nie będą mogli wziąć udziału wykonawcy, którzy w ubiegłym roku zdobyli tytuł laureata w przeglądzie wojewódzkim. Przegląd nie dotyczy zespołów akrobatyki sportowej oraz folklorystycznych zespołów pieśni i tańca. Ze zmagań konkursowych wyłączone są także dzieci w wieku przedszkolnym.

Jury gryfińskiego przeglądu zakwalifikuje trzy zespoły, które będą reprezentowały nasz powiat podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 2 czerwca w Sali Koncertowej w Szczecinie. Z kolei najlepsi wykonawcy artystycznych przeglądów o randze wojewódzkiej wezmą udział w koncercie Talent Roku, który odbędzie się 16 czerwca w Zamku Książąt pomorskich w Szczecinie.

Tegoroczny przegląd powiatowy rozpocznie się w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w piątek 18  maja o godz. 10.00. Organizator na zgłoszenia oczekuje tradycyjną pocztą lub osobiście (Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, 74-100 Gryfino) bądź e-mailem (elaza@epoczta.pl). Termin upływa do 11 maja. Regulamin przeglądu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie www.gdk.com.pl.

- Mam nadzieję na liczny udział zespołów z Gryfina i najbliższych okolic – mówi Eliza Hołubowska, organizatorka przeglądu. – Każde takie sceniczne spotkanie daje bowiem młodym tancerzom i ich instruktorom możliwość obejrzenia pracy innych – dodaje.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu