eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

WOŚP zagra w niedzielę!

14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem wielkiej zbiórki i licytacji będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jak co roku także i Gryfino włącza się do orkiestrowego grania

Od rana na ulicach Gryfina będzie można spotkać wolontariuszy. Mieszkańcy naszego miasta, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, będą mogli wrzucać pieniążki do specjalnych puszek WOŚP i tradycyjnie za datek otrzymać orkiestrowe serduszka.
Miejscem centralnym finału WOŚP będzie pl. Księcia Barnima I. Tam od godz. 15.00 odbywać się będą prezentacje artystyczne, licytacje, a poza sceną znajdą się stoiska tematyczne i odbędą się pokazy służb mundurowych. Ci, którzy pilnują stanu swojego zdrowia, będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie, a chętni do ratowania życia innym - będą mogli zgłosić się do bazy dawców szpiku przy stoisku Fundacji DKM. Odbędą się także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie stoiska, gdzie będzie można dowiedzieć się, jak właściwie zadbać o zdrowie zwierząt domowych.

Na gryfińskiej scenie WOŚP wystąpią m.in. Teatr Eliksir, Łukasz Tokarski, Fitdance Studio Katarzyny Pawlak, Boomcyk oraz zespoły Teens, ETA, Desire, Basileus i The Red Black Sappers.
Oprócz występów artystycznych obywać się będą licytacje fantów  przekazanych przez mieszkańców Gryfina. Podczas finału o godz. 20.00 zostanie puszczone tradycyjne Światełko do nieba.

(dost. Gryfiński Dom Kultury/kk)

 

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu