Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wszyscy ludzie będą braćmi

Z okazji Dnia Europy, który przypada właśnie dzisiaj, gości w Gryfinie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Cieszący się dużym społecznym poparciem szczeciński polityk przechadzał się ulicami Gryfina w towarzystwie naszych oficjeli, z których większość kojarzona jest ze środowiskiem Koalicji Europejskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą uliczną fotogalerią. Zapewne nie bez znaczenia dla tej wizyty są zbliżające się wybory do Europarlamentu, które odbędą się w niedzielę 26 maja.

Tak czy inaczej, powołując się na Wikipedię, 9 maja "jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia od Dnia Rady Europy, nazywany jest Dniem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwały Parlamentu Europejskiego dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach Unii Europejskiej".

Obeznani z tematem bywalcy naszego portalu zapewne bez trudu w tytule naszego materiału rozpoznali cytat z "Ody do radości", będącej oficjalnym hymnem Unii Europejskiej, do którego muzykę skomponował sam Ludwig van Beethoven, a tekst popełnił Fryderyk Schiller (obaj urodzeni w Niemczech).

Na marginesie pytanie, jak uważacie, czy w Gryfinie wszyscy ludzie będą braćmi?

Piszcie w postach. Najciekawsze odpowiedzi opublikujemy w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu