eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wycięli drzewo przy ul. Bolesława Chrobrego. Mieszkańcy oburzeni [GALERIA]

Autor: Kamil Miler

Kilka godzin temu rozdzwonił się redakcyjny telefon. Oburzeni mieszkańcy zgłaszali nam wycinkę drzew przy ul. Bolesława Chrobrego, ich zdaniem zdrowych i zupełnie bezzasadnie wyciętych

- Rozmawiałem kiedyś z firmą, która to wycinała. Jej pracownicy poinformowali mnie, że drzewa będą tylko przycięte, ale widzę, że są też wycinane drzewa. To skandal - mówił jeden z mieszkańców pobliskiego bloku.

- Dlaczego znowu wycinają zdrowe drzewa, które jako jedyne dawały odrobinę cienia i świeżego powietrza w betonowych blokach obok ruchliwej drogi? - pyta nas inny oburzony gryfinianin.

Z tym pytaniem skierowaliśmy się do Mariusza Tarki, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej w UMiG Gryfino.

- Wycięto jedno drzewo, klon - poinformował nas M. Tarka. - Drzewo nie było zdrowe, na wycinkę dostaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie - podkreślił.

Widoczne na zdjęciach leżęce na ziemi gałęzie z pozostałych drzew są wynikiem cięć pielęgnacyjnych. Podcinane są zgodnie z przepisami do 30% objętości korony danego drzewa.

- W sposób obiektywny staramy się podejść do każdego drzewa - zapewnia M. Tarka. - W przypadku tych konkretnych cięć chodziło o zapewnienie rozwoju drzewom. Te zabiegi przeprowadza się m.in. po to, aby drzewa nadal pięknie rosły, rozwijały się.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu