eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wygrała z liderką światowego rankingu, przegrała z kontuzją…

Daria Orzechowska znalazła się w reprezentacji Polski, która udała się na Mistrzostwa Europy. Start w Serbii był dla zawodniczki Kamikaze słodko-gorzki. Pokonała drugą zawodniczkę światowego rankingu, lecz została wykluczona z walki przez kontuzję

Orzechowska, która wywalczyła możliwość udziału w ME na turnieju w Tczewie, gdzie pokonała rodzime rywalki, nie miała szczęścia w losowaniu.

Na miejscu, w Nowym Sadzie okazało się bowiem, że pierwszą walkę w kumite -68kg stoczy z Katriną Pedersen. Dunka jest liderką światowego rankingu i wicemistrzynią świata z 2016 roku, która dodatkowo, przed miesiącem wygrała prestiżowe zawody Premier League w Rabacie.

- Mimo, iż rywalka była wyżej notowana i niewiele osób dawało Darii szansę, pokonała Dunkę w bardzo dobrym stylu 2:0 – relacjonuje trener Tomasz Grąbczewski.

W drugiej rundzie na gryfiniankę czekała Litwinka, Jurgita Januskaite. Chociaż widać było znaczącą przewagę Orzechowskiej, w trakcie zaciętej wymiany ciosów Daria została kontuzjowana przez rywalkę.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu