eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Z myślą o bezdomnych zwierzętach

Już po raz piąty w Gryfinie odbywa się akcja charytatywna „Napełnij moją miskę”, która ma na celu zbieranie karmy dla bezdomnych zwierząt. W tym roku wezmą w niej udział podopieczni sześciu świetlic wiejskich, filii Gryfińskiego Domu Kultury

Barbara Kłonowska, która w Krzypnicy łączy funkcje sołtysa i instruktora świetlicy wiejskiej, zainicjowała akcję w 2014 r. Wtedy wzięli w niej udział podopieczni dwóch podgryfińskich placówek. Tego roku swoją gotowość wyraziła rekordowa liczba sześciu świetlic wiejskich: w Borzymiu, Chwarstnicy, Czepinie, Krajniku, Krzypnicy i Nowym Czarnowie.

- Tym razem będziemy zbierać karmę dla bezpańskich kotów. Taką decyzję podjęły dzieci po przeczytaniu w jednym z ostatnich wydań Gazety Gryfińskiej artykułu o wolontariuszkach zajmujących się bezpańskimi kotami w naszym mieście – mówi Barbara Kłonowska.

W planach tegorocznych ferii zimowych organizowanych w sześciu świetlicach wiejskich, znalazł się przyjazd dzieci i młodzieży do Gryfina, gdzie będą zachęcać mieszkańców naszego miasta do zakupu karmy dla kotów. Pierwsza odsłona akcji będzie miała miejsce w piątek i sobotę (12 i 13 stycznia).

- Pojawimy się jeszcze w supermarkecie Intermarche przy ul. Flisaczej w kolejne piątki i soboty: 19 i 20 oraz 26 i 27 stycznia - precyzuje B. Kłonowska. – Jednak specjalne kosze, w których można składać kocią karmę, będą ustawione we wspomnianych miejscach przez całe ferie zimowe – zachęca do pomocy pracownica Gryfińskiego Domu Kultury.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu