eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Za napad z plastikowym pistoletem w Krajniku grozi im do 12 lat odsiadki

Autor: Kamil Miler

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy wobec mężczyzn podejrzanych o dokonanie tydzień temu rozboju w jednym ze sklepów w Krajniku

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

- W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że podejrzani w wieku 17 i 28 lat w dniu 5 marca 2018 r. około godziny 12.30 w jednym ze sklepów w miejscowości Krajnik działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili pokrzywdzoną pracownicę sklepu do stanu bezbronności, grożąc jej pozbawieniem życia przy użyciu atrapy pistoletu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł po czym zbiegli z miejsca zdarzenia – informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy Policji obaj sprawcy zostali zatrzymani niedługo po zdarzeniu, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy – dodaje.

W toku śledztwa znaleziono m. in. atrapę pistoletu, jaką posługiwali się sprawcy podczas napadu. Okazała się ona plastikową zabawką. Za zarzucany podejrzanym czyn grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

O napadzie po raz pierwszy pisaliśmy tutaj: Napad z bronią na sklep w Krajniku.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu