eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zaczyna się Mundial. Można oglądać mecze w Strefa Kibica

Od czwartku wszystkich kibiców futbolu czekają wielkie emocje. Mecz Rosji z Arabią Saudyjską zainauguruje XXI Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Fani sportu z naszego miasta będą mieć możliwość wspólnego oglądania spotkań. W Gryfinie powstanie bowiem licencjonowana Strefa Kibica

Pytania dotyczące publicznych pokazów Mundialu napływały do naszej redakcji od kilku miesięcy. Wielu czytelników zastanawiało się, czy w Gryfinie powstanie miejsce na wzór strefy z Mistrzostw Europy 2012, gdy kibice wspólnie przeżywali emocje na terenie Laguny.

- Strefa Kibica może znajdować się na placach i skwerach, w kawiarnianych ogródkach, pubach i restauracjach. Aby utworzyć oficjalną strefę należało uzyskać licencję TVP – usłyszeliśmy w siedzibie stacji, która dzięki porozumieniu i podpisaniu umowy z FIFA jest jedynym podmiotem w kraju uprawnionym do udzielania licencji na pokazy publiczne.

Jak poinformował członek zarządu Telewizji Publicznej, Maciej Stanecki, z oferty stacji mogły skorzystać zarówno agencje reklamowe, jednostki kultury, podmioty prowadzące działalność gospodarczą, jak i samorządy.

Mimo sposobności, władze Gryfina nie zdecydowały się na publiczne pokazy spotkań. Lokalni przedsiębiorcy również nie garnęli się do inwestycji, co jest o tyle ciekawe, iż koszty licencji zmalały w porównaniu do bardzo drogich Mistrzostw Europy 2016.

Ostatecznie z możliwości wykupienia licencji skorzystał tylko jeden lokal.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu