eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zagrają kolejne sparingi

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Gryfinie znów będzie tętnić życiem. Wszystko za sprawą Odrzanki, Grota i Ogniwa, które w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrają swoje kolejne spotkania sparingowe.

Po inauguracyjnej porażce Odrzanka Radziszewo tym razem zmierzy się z Fagusem Kołbacz., a trener Piotr Bykowski w dalszym ciągu będzie testować nowych graczy: napastnika, obrońcę i pomocnika. W drużynie nie powinno zabraknąć również wychowanków: Ernesta Maszczyka i Adriana Piwowarskiego, którzy w ostatnim czasie występowali w Błękicie Pniewo. Do dyspozycji trenera nie będzie za to Dumańskiego oraz Klimuka, gdyż obaj zmagają się z kontuzjami. Początek meczu w sobotę o 14.00.

Tego samego dnia, tyle że w pobliskim Gartz swój mecz rozegra z kolei Ogniwo Babinek. Zespół zmierzy się w nim… ze swoim trenerem, Rafałem Gnapem, który jednocześnie jest najlepszym zawodnikiem tamtejszego Blau-Weiss. Ponadto w drużynie zza naszej zachodniej granicy występuje były piłkarz Ogniwa, Łukasz Jasiak. Podobnie jak w przypadku Odrzanki, w ekipie z Babinka testowani będą nowi gracze.

- Wciąż sprawdzamy ich przydatność pod kątem gry w lidze – przyznaje Rafał Gnap, który wciąż nie chce zdradzić personaliów testowanych. Mecz Ogniwa rozpocznie się o 12.00. W samo południe, tyle że dzień później (1 lutego) w akcji zobaczyć będzie można Grota Gardno.

Podopieczni trenera Marcina Pary wznowili treningi, a w swoim pierwszym sparingu podejmą swojego rywala z A-klasy, Chrobrego Lisie Pole. Na chwilę obecną niewiadomo w jakim składzie personalnym zespół przystąpi do pojedynku. Mimo to również należy spodziewać się kilku nowych twarzy.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu