Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zapraszają na jednodniową wystawę

Autor: dost.

1 sierpnia na pl. Solidarności w Gryfinie czynna będzie wystawa zatytułowana „Niepokonane miasto ”, która będzie hołdem złożonym bohaterom Warszawy roku 1944

To przedsięwzięcie ma na celu pokazanie realiów walczącej stolicy, a na fotografiach będzie można zobaczyć nie tylko żołnierzy walczących batalionów, ale również życie codzienne miasta podczas Powstania Warszawskiego. Wystawę będzie można obejrzeć w najbliższą środę w godz. 9.00-20.00 na placu Solidarności w specjalnie postawionym na tę okazję namiocie. Wystawa towarzyszyć będzie gminnym obchodom 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy wystawy zapraszają również do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie rozświetlenia ronda Powstańców Warszawskich. Jak dołączyć do wydarzenia ? To bardzo proste. Wystarczy przyjść 1 sierpnia na rondo i zostawić tam znicz. Będzie to wyraz pamięci i wdzięczności dla powstańców za walkę o odzyskanie naszej niepodległości. Organizatorami wydarzenia są gryfińscy przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

(dost./kk)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu