eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zawodniczki Hermesa Gryfino w reprezentacji Polski!

Autor: Hermes Gryfino

Za Hermesem najlepszy rok w historii. Jego ukoronowanie stanowią powołania do reprezentacji Polski Juniorów dwóch lekkoatletek z Gryfina: Aleksandry Kwiecień i Agaty Piekarz

Jak lakonicznie informowaliśmy przed tygodniem, Ola Kwiecień i Agata Piekarz, lekkoatletki Hermesa Gryfino, otrzymały powołania do reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Kwiecień, która specjalizuje się w trójskoku i skoku w dal, udała się w piątek na zgrupowanie kadry juniorek w Szczyrku, natomiast Piekarz, wielokrotna Mistrzyni Polski w chodzie sportowym, od 10 do 23 listopada przebywać będzie w Zakopanem.

- Marzeniem każdego sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich, lecz droga do nich jest bardzo długa i niezmiernie wyboista. Do celu dociera garstka tych najlepszych, tych co zamienili swoją beztroską młodość na systematyczną, monotonną czasami bolesną pracę. Ale to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze talent i zdrowie – skomentowali trenerzy Hermesa, ciesząc się, że talent ich podopiecznych został dostrzeżony przez trenerów PZLA.

 

Więcej o poczynaniach zawodniczek Hermesa w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu