eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

ZAZ już prawie na półmetku

Obecnie trwają prace wewnątrz budynku
Obecnie trwają prace wewnątrz budynkuAutor: dost.

Cały czas trwają prace związane z przystosowaniem budynku przy ul. Łużyckiej w Gryfinie do funkcjonowania w nim Zakładu Aktywności Zawodowej. Od pewnego czasu ciężar robót został przeniesiony do wnętrza obiektu

Szeroko na temat tworzącego się zakładu pisaliśmy na łamach Gazety Gryfińskiej w lutym poprzedniego roku. Znajdzie tam pracę 40 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Zakres usług i zadań, jakie będą świadczyć jest szeroki i obejmuje m.in. produkcję podpałki ekologicznej, usługi krawieckie czy też działalność w zakresie archiwizacji oraz sprzątania. Prace przy budowie zakładu prowadzone są od wakacji.

- Na tę chwilę wykonano większość ciężkich działań budowlanych związanych z rozbiórkami, pracami konstrukcyjnymi i murarskimi, pokryciem dachu oraz termomodernizacją obiektu. Zamontowana jest już także stolarka okienna – informuje nas Andrzej Krzemiński, naczelnik wydziału inwestycji w starostwie powiatowym.

W związku z okresem zimowym, ciężar robót został przeniesiony do wnętrza budynku. Prowadzone są prace tynkarskie, w części pomieszczeń wylewane są posadzki.

- Z dużą intensywnością prowadzone są wszelkie prace związane z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi – mówi A. Krzemiński.

Przypomnijmy, że oddanie obiektu do użytku przewidywane jest na koniec 2018 roku.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu