eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zbędne rzeczy możesz poprzez OPS oddać bezdomnym

Autor: pixabay.com

Ośródek Pomocy Społecznej w Gryfinie we współpracy ze Strażą Miejską dwa razy w miesiącu przeprowadzają monitoringi miejsc niemieszkalnych, w których przebywają osoby bezdomne. W przypadku temperatur poniżej zera, monitoring odbywa się codziennie. Podczas przyszłotygodniowego monitoringu zostanie im przekazana odzież

Jak informuje OPS, osoby bezdomne umieszczane są interwencyjnie przez funkcjonariuszy SM w OSiR, gdzie czeka na nich ciepłe miejsce, odzież, środki czystości, ciepły posiłek. Osoby te przebywają w OSiR do czasu otrzymania pomocy w formie schronienia z Ośrodka.

Podczas monitoringu pracownik socjalny wraz z funkcjonariuszem SM prowadzą rozmowy motywujące do zmiany sytuacji, zachęcają do skorzystania z pomocy w formie schronienia. W obecnym okresie zimowym udało się zmotywować aż 7 osób. Jednakże w środowisku pozostały nadal osoby bezdomne, które nie wyraziły chęci do zmiany. Objęte są one stałym monitoringiem oraz pomocą doraźną.

16 stycznia odbędzie się kolejny monitoring miejsc niemieszkalnych, w których przebywają osoby bezdomne.

W związku z powyższym jeśli posiadacie państwo zbędne zimowe rzeczy np. odzież, obuwie i inne ciepłe dodatki przeznaczone dla mężczyzn, OPS prosi o ich dostarczenie do 15 stycznia do siedziby jednostki przy ul. Łużyckiej w Gryfinie (wejście C pok. 19). Zostaną one dostarczone wszystkim potrzebującym podczas najbliższego monitoringu.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu