eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Znów chcą przelać jak najwięcej krwi

Zdjęcie z ostatniej uroczystej akcji oddawania krwi, która odbyła się w Gryfinie
Zdjęcie z ostatniej uroczystej akcji oddawania krwi, która odbyła się w GryfinieAutor: Tomasz Obacz

24 maja po raz kolejny w Ekipowym Punkcie Poboru Krwi w Gryfinie odbędzie się uroczysta akcja oddawania krwi. Jak zawsze, na przybyłych tego dnia krwiodawców, czekać będą miłe upominki

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie wraz z wolontariuszką Ewą Lewczuk ponownie zawitają do gryfińskiego punktu poboru krwi, aby docenić mieszkańców, którzy oddają u nas krew. Głównym powodem akcji jest promowanie krwiodawstwa, ale nie tylko ten cel przyświeca organizatorom. Dzięki dotychczasowym inicjatywom, więcej osób oddało krew w naszym punkcie, który obecnie otwarty jest tylko jeden dzień w tygodniu, w czwartki.

- Wszyscy, którzy tego dnia od godziny 9.00 przyjdą oddać krew, będą mogli liczyć na miły upominek – mówi wolontariuszka Ewa Lewczuk. – Na dotychczasowych akcjach pojawiło się dużo osób. Cieszymy się, że możemy krwiodawcom w chociaż tak minimalny sposób podziękować za to co robią – dodaje.

Akcja odbędzie się w czwartek 24 maja od godziny 9.00. Przypominamy przy okazji, że gryfiński punkt czynny jest co tydzień, a rejestracja odbywa się od godz. 7.30 do 10.30.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu