eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Znowu zatańczą na nabrzeżu

Po raz kolejny Gryfino włącza się w akcję pn. Nazywam się Miliard (One Billion Rising)

Gryfińscy organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych (kobiety i dziewczęta oraz mężczyzn i chłopców) do udziału w tej ogólnoświatowej akcji, która polega na wykonaniu nauczonego tańca w różnych zakątkach kuli ziemskiej. Pomysłodawcy akcji pragną w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i zaprotestować przeciw temu zjawisku. W tym roku wszyscy popierający akcję zatańczą pod hasłem „Lokalnie i Solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Dwa lata temu z tej okazji na gryfińskim nabrzeżu pojawiło się kilkadziesiąt osób. Wówczas prowadzeni przez Żanetę Pasternak ze studia Hipnosic zatańczyli, aby w ten sposób wyrazić swój protest. Była to także forma apelu skierowana do innych, aby nie pozostawali obojętni wobec przemocy w rodzinie i reagowali na takie sytuacje.

Spotkanie połączone z nauką prostej choreografii odbędzie się w piątek 9 lutego o godz. 19.00 w siedzibie Studia Taneczno-Artystycznego Hipnosic przy ul. Konopnickiej 12 w Gryfinie. Natomiast akcja odbędzie się 13 lutego (wtorek) o godz. 16.00 na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu