eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Została oskarżona o usiłowanie zabójstwa

Autor: www.freepik.com

58-letnia mieszkanka powiatu gryfińskiego podejrzana o usiłowanie zabójstwa

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko pięćdziesięcioośmioletniej mieszkance powiatu gryfińskiego podejrzanej o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w dniu 13 października ubiegłego roku. w Stołecznej. W toku śledztwa ustalono, że podejrzana i pokrzywdzony pozostawali w konkubinacie. W październiku 2017 r. wielokrotnie dochodziło pomiędzy nimi do awantur, interweniowała policja. Podczas jednej z interwencji, w dniu 6 października podejrzana skarżyła się na zachowanie pokrzywdzonego, ale wycofała się ze swoich twierdzeń o nagannym zachowaniu partnera. Podczas interwencji oboje byli pod wpływem alkoholu. 13 października 2017 r. pomiędzy nimi ponownie doszło do awantury, podczas której oskarżona zadała pokrzywdzonemu nożem liczne rany. W tym 3 rany kłute klatki piersiowej oraz rany w okolice łokcia prawego, lewej ręki i grzbietu nosa. Pokrzywdzony usiłując uciec przed kolejnymi ciosami schował się na balkonie, skąd telefonicznie powiadomił policję o zdarzeniu.

W toku śledztwa podejrzana przyznała się do udziału w zdarzeniu, ale zaprzeczyła, że chciała zabić pokrzywdzonego. Biegli psychiatrzy orzekli, że w czasie czynu była poczytalna. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony, w tym jedna z ran klatki piersiowej, spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu. Na wniosek prokuratora Rejonowego w Gryfinie podejrzana została tymczasowo aresztowana.

Za usiłowanie zabójstwa podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu